27 квітня, ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙСУД (ХРЕЩАТИК 42а)

10.30 – Прийди та не дай терористам вийти на свободу!

За інформацією Служби безпеки України, співробітник СБУ перекрили у Києві потужний канал фінансування терористичної організації «ДНР».

Правоохоронці встановили, що троє мешканців Донбасу за вказівкою верхівки так званої «ДНР» прибули до столиці для організації фінансової підтримки бойовиків. Зловмисники створили у Києві мережу підпільних пунктів обміну валюти.

За інформацією спецслужби, з початку року вони переправили на тимчасово окуповану терористами територію Донеччини валюту на більше ніж шістдесят мільйонів у гривневому еквіваленті. Співробітники СБ України задокументували, що гроші з кур’єрами зловмисники переправляли безпосередньо до так званого «Центрального республіканського банку ДНР», а потім використовували їх для потреб незаконних збройних формувань бойовиків.

original

Оперативники спецслужби затримали організатора фінансування терористів та двох його спільників під час передачі кур’єру ста тисяч американських доларів. Під час обшуків за місцем проживання зловмисників та у двох банківських скриньках організатора правоохоронці вилучили 1 мільйон 622 тисячі доларів США, 3 мільйони 145 тисяч гривень, 258 тисяч євро, 55 тисяч російських рублів та 40 грамів золота у злитках.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 258-5 Кримінального кодексу України. Організатору, затриманому згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, оголошено про підозру у скоєнні злочину.

Проте, як це часто буває в нашій країні, завтра терористи можуть вийти на свободу. Від джерела в суді стало відомо, що «у СБУшников ничего не получится». Адвокат організатора, Шестаков Вадим Іванович, вже купили суддів сумнозвісного та добре всім відомого Печерського суду. Судді, якого призначили до розгляду питання про тримання злочинця під вартою, адвокат оголосив відвід, щоб призначити «потрібного» та більш «гуманного» судді. Завтра спливає строк затримання (72 години) для прийняття рішення про обрання запобіжного заходу, на що адвокати і сподіваються, затягуючи процес. Якщо громадськість закриє на це очі, терористи вийдуть на свободу, заберуть свої гроші та поїдуть з ними в ДНР. – говорять активісти.