Чекісти посправники

Капітана Маркелова та старлєя Мудрицького поєднувало не лише ім’я Михайло. Обоє служили в КГБ. Їхні особові справи зберегли звуки пострілів у скроню українському народу.

Мудрицький Маркелов

Початок п’ятдесятих. Михайло Маркелов, Михайло Мудрицький, Борис Стекляр вбивають художника Ніла Хасевича. Людину, яка у своїй графіці доносила світу злочини радянського режиму. Чекіст Маркелов та Мудрицький навряд чи живі, але принаймні українці мають дізнатися про них більше.

Стекляр Мудрицький Маркелов

Маркелов Михайло Андрійович — росіянин, комуніст. Знищував український визвольний рух з кінця сорокових, неодноразово нагороджений за це. Двічі отримував капітана. На пенсії працював у воєнізованій охороні борошномельного заводу, проходив спеціалізовані збори при КГБ. З його особової справи колеги вирізали цілі блоки документів, приховавши інші злочини.

Маркелов

Мудрицький Михайло Олексійович — українець, більшовик. Під час Другої світової служив комсомольським організатором, у політичному відділі та начальником бібліотеки. У каральних сталінських спецслужбах з кінця сорокових. Після виходу на пенсію служив у КГБ техніком по вільному найму. Його особова справа розсекречена лише цього року.

Мудрицький

За сприянням Національного центру правозахисту, прокуратура розслідує вбивство Хасевича. Стекляр головний фігурант справи, живе в Рівному. На його думку: «Наша беда это вижившие националисты…”. На нашу думку: «Наша біда це не покарані чекісти!»

Слідкуйте, далі буде.

Денис Поліщук