Чорти полковника

Особова справа чекіста містить інформацію не лише про його злодіяння. Кількість вбитих, репресованих, засуджених доповнюється іронічними карикатурами. 

1

Полковник Безсонов Яків Якович за походженням українець. Родом з Луганщини. З шістнадцяти років прислужував червоним окупантам. Працював діловодом революційного комітету та міліції.

2

В каральних органах працював з моменту їх створення: Чрезвычайная комиссия, Объединённое государственное политическое управление, Народный комиссариат внутренних дел, Министерство государственной безопасности, Комитет государственной безопасности. Діяв на дванадцяти областях України.

Займався політизованими справами пов’язаними з контррозвідкою та контрреволюцією. Свою службу закінчив в КГБ в місті Києві. Пішов в запас на початку п’ятдесятих. Бессонов певний час працював під чужим прізвищем. Влаштувався в банк та виконував роботу секретного помічника уповноваженого політичного управління. Дізнавався в кого які статки і кого краще затримувати.

6

За свою службу придушував  формування Нестора Махна. Боровся з духовенством. Полював на петлюрівців. Переслідував циган та євреїв. Під час великого терору брав участь в польській операції. Операції по надуманому переслідуванню поляків, з подальшим їх знищенням. Боровся з українськими націоналістами. Придушував український визвольний рух.

7

За свою службу отримував ордени: Ленина, Красного Знамени. Медалі: За оборону Сталинграда, За отвагу, За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945г.г., 30 лет Советской Армии и Флота. Знак: Заслужений работник НКВД. Нагороди знаходили чекіста або в честь ювілею або вислуги років.

3

Бессонов носив шкіряний костюм, срібний годинник. Музику слухав з патефону. Мав бельгійську зброю. Такі подарунки діставалися за вбивства, виселення громадян та придушення повстань. Так радянська влада купляла душі колишніх бідняків та скеровувала проти незадоволених.

4

По собі чекіст залишив двох дочок. Людмилу та Олександру. Обох від різних шлюбів. Одна проживала в Києві, інша в Умані.

5

Окрім шокуючих фактів, справа полковника містить малюнки. На перший погляд невміло зображені обличчя. Якщо задуматися наскільки справа переповнена людськими стражданнями, то здається, що художник зобразив не посмішку, а цинічний чортячий оскал.

8

Слідкуйте, далі буде.

Денис Поліщук