Короткі терміни, дієві результати.

Національному центру правозахисту офіційно виповнився 1 рік. 

З цієї нагоди ми ініціювали засідання комітету Верховної ради. До представлення річного звіту були запрошені правозахисники, юристи, депутати, громадськість. Пропонуємо Вашій увазі наші здобутки станом на 2017 рік.

Звіт Національний центр правозахисту

Створили та лобіювали законопроекти
– “День за два”
– “Про амністію у 2016 році”

Не допустили становлення поліцейської держави
Заблокували законопроекти щодо заборони мирних зібрань та “презумпції правоти поліцейського”

Звіт Національний центр правозахисту

Підтримували міжнародні відносини

Надали юридичну допомогу у визволені  іноземців: грузинського добровольця Георгія Багішвілі в Україні та Андреаса Карлсона у Швеції. Провели акції підтримки  в’язнів Кремля: Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Миколи Карпюка, Станіслава Клиха, Надії Савченко. Протиділи в політичному переслідуванні з боку Кремля осіб з Білорусі та Кавказу.

Долучилися до 10 резонансних суспільно важливих справ
Серед яких «Захисники Конституції: Сергій Крайняк та Ігор Гуменюк», «Життя Артему Дериглазову», «Перейменування проспекту Ватутіна на Шухевича».

Звіт Національний центр правозахисту

Робота з державним сектором 

Комітети Верховної ради України. Робочі групи Міністерства юстиції України. Київська міська державна адміністрація. Галузевий державний архів Служби безпеки України. Міністерство молоді та спорту України. Громадські слухання. Організація обговорення правових ініціатив.

Соціальний сектор
Відстоювання прав добровольців, волонтерів, студентів, журналістів. Висвітлення випадків порушення закону правоохоронцями. Притягання до відповідальності Миколи Щура, який побив поліцейських.

Звіт Національний центр правозахисту

Судові справи

Спільними зусиллями домоглися історичного рішення: реабілітації козаків та отаманів Холодного Яру. Не допустили виходу на волю вбивць Небесної сотні на Інститутській. Ініціювали перший в Україні процес проти живого офіцера КГБ, який знищував український визвольний рух.

Звільнили з-під варти 11 постраждалих від правового свавілля
Активістів Революції гідності, учасників АТО Андрія Медведька та Дениса Поліщука у справі Бузини; бійця полку “Миротворець” Дмитра Іващенка у Сєвєродонецьку; чотирьох добровольців ОУН у Львові; політично-переслідуваного Юрія Павленко (Хорт) у Вінниці; грузинського добровольця Георгія Багішвілі у Києві; журналіста Олександра Румака у Києві; активну учасницю АТО Віту Заверуху.

Звіт Національний центр правозахисту

Провели роботу у місцях позбавлення волі

Перевірили
– 9 виправних колоній: Дніпровська, Полтавська, Бориспільська, Коростенська, Сумська, Південна, Замкова, Черкаська, Житомирська.
– 8 СІЗО: Київське, Рівненське, Одеське, Чернігівське, Львівське, Харківське, Маріупольське, Житомирське.
– 2 дитячі виховні колонії: Прилуцька, Ковельська.
– 1 жіночу виправну колонію: Чернігівська.

Всебічна допомога
Відправили більше 150 майнових передач у місця позбавлення волі. Знайшли та долучили більше 14 адвокатів. Висвітлювали у ЗМІ факти порушення прав в’язнів. Відіслати більше 60 скарг та пропозицій до Міністерства юстиції України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Інфографік Національний центр правозахисту