Перша практика присяжних в Україні

Перше судове засідання за участю суду присяжних в Незалежній Україні було ініційоване адвокатами громадянина Марокко. Шакіб Отман потрапив на лаву підсудних і був звинувачений у вбивстві відомого львівського лікаря Леона Фрайфельда.

Суд складався з двох професійних суддів і трьох присяжних: виховательки, пенсіонерки і працівниці паспортного столу. Сторона обвинувачення стверджувала, що свідками жорстокого вбивства було щонайменше четверо людей, і наведені докази є беззаперечними.

Шакиб

Захист апелював, вказував на те, що протоколи і експертизи були оформлені з помилками, судове слідство проводилось поспіхом і марокканець опинився «не в тому місці не в той час», а правоохоронці «повішали» на нього цю справу.

Суд присяжних визнав іноземця невинним, а двоє професійних суддів не погодились з цією думкою, про що пізніше написали в своїх записках. Марокканець був звільнений з лави підсудних у суді під крики «ганьба»! Вільні глядачі, прокуратура та судді були незгодні з виголошеним вироком.

Пізніше справа потрапила в апеляцію, де суд визнав винним громадянина Марокко Шакіба Отмана у вбивстві лікаря Фрайфельда.


На Вашу думку:
Чи варто давати змогу апеляційній інстанції скасовувати виправдувальні рішення суду присяжних?

Юлія Тихоненко