Справа Сімпсона

В 1994 році О.Джей Сімпсон був звинувачений у вбивстві своєї колишньої дружини Ніколь Браун-Сімпсон і її знайомого Рональда Гольдмана.

Це була найдовша судова справа в Каліфорнії, серед злочинів за які передбачена смертна кара. Суд над спортсменом тривав майже дев’ять місяців.

file

23 січня 1995 року в Лос-Анжелісі розпочався судовий процес, напередодні якого О.Джей Сімпсон повідомив, що дасть 500 доларів тому, хто «Наведе суд на слід справжнього вбивці його дружини».

Зі сторони обвинувачення виступило дев’ять чоловік, і двадцять чотири людини виступили свідком цього судового засідання. На думку слідства, було дуже багато доказів причетності Сімпсона до вбивства.

Присяжні виправдали спортсмена із-за недовіри до ДНК-тестам в ті роки і величезну кількість процесуальних порушень, що були допущені слідством. Пізніше очевидці казали, що це був дуже емоційний процес і вердикт був продиктований саме емоціями, а не здоровим глуздом.

Цікавості справі надавало ще те, що обвинувачений був  негроїдної раси, а жертви – європеоїдної раси. Захист впродовж процесу висувала версію про змову поліцейських на расовому підґрунті. Серед присяжних на суді було дев’ять чорношкірих, один латиноамериканець і тільки дві білі жінки.


На Вашу думку:
Як убезпечити присяжних від емоційного впливу та чи доречний суд емоцій в наш час?

Юлія Тихоненко