Від генерала до злочинця

Відбулося громадське обговорення постаті радянського генерала Миколи Ватутіна. До обговорення долучилися історики, юристи, правозахисники та активісти.

IMG_0435

Свій бойовий шлях Ватутін розпочав з каральних операцій. У двадцятих роках на Полтавщині чекісти не справлялися з місцевим рухом опору. Придушувати повсталих селян, які не бажали віддавати більшовикам хліб, долучилась Полтавська піхотна школа, курсантом якої був майбутній генерал.

Наприкінці тридцятих полковник Ватутін розробляє план захоплення та окупації Польщі. Стає співучасником пакту Молотова-Ріббентропа, угоди між комуністичним та націонал-соціалістичним урядами.

IMG_0438

Під час Другої світової війни демонструє професійну недолугість. Операції генерала Ватутіна супроводжуються колосальними втратами солдат та техніки, особливо порівнюючи з втратами німецької армії.

Букринський плацдарм прирівняв солдатське життя до нуля. Ватутін вчинив військовий злочин, примусово мобілізувавши до війська дітей та стареньких чоловіків. На німецькі укріплення їх гнали без амуніції, підготовки та зброї.

IMG_0440

Національний центр правозахисту захистить право киян на вільний життєвий простір. Проспекту більшовика Ватутіна не бути. Людина, чия партія злочинно окупувала Україну та призвела до мільйонних смертей, необхідно історично засудити. І аж ніяк не прославляти, називаючи в її честь міста та вулиці.

IMG_0445