Затриманий полковник Владислав Деркач та помста Департаменту карного розшуку добровольцям. Справа Шеремета.

10 серпня в інформаційній агенції Інтерфакс-Україна відбулась прес-конференція бійців добровольчих підрозділів та громадських активістів.

13895456_1676367436020311_6152417851685912212_nБійці підрозділів “Київ-2”, “Гарпун”, “Миротворець” пояснили, що в рядах МВС існує організоване угрупування, яке ставить за мету завдати шкоду бійцям добровольчих підрозділів та громадським активістам. Угрупування складається з колишніх високопосадовців міліції, які перескочили неповноцінний процес люстрації/переатестації та потрапили до лав Національної поліції. А саме: співробітники Департаменту карного розшуку, вихідці з Управління по боротьбі з організованою злочинністю та Департаменту оперативної служби МВС

Нинішнє розслідування справи вбивства Павла Шеремета, на думку добровольців та активістів, має на меті:
– Легалізувати незаконні оперативно-слідчі дії міліції по середовищу добровольців, націоналістів та вихідців з організації «СІЧ‬-C14» під за-відомо інші цілі, аніж розслідування убивства Павла Шеремета.
– Відвести в глухий кут значну частину оперативних сил міліції шляхом перекидання їх на чергове відпрацювання мережі активістів C14 news.
– Спробувати «пришити» справу активістам C14‬ для того, щоб справжні убивці виграли час для більш глибокого прибирання слідів злочину.
Такі дії вмотивовані особистою ненавистю до громадських активістів та майданівців з боку угрупування всередині МВС з низки причин.

На прес-конференції також навелися приклади діяльності існуючого угруповання в МВС:
– В 2013 році відбулася серія скоординованих нападів на громадських активістів. Зафіксовано близько двох десятків випадків
– Під час Революції гідності, ті самі оперативники МВС, що стояли за нападами на активістів в 2013 році, виконували стеження за активістами та автомобілями майданівців.
– Від початку війни і до нинішнього часу керівники Департаменту карного розшуку неодноразово неформально і незаконно намагалися тиснути на керівництво добровольчих підрозділів «Київ-2», «Гарпун», «Миротворець», щоб завадити вступу на службу добровольців з Майдану та організації «С14».
– Після затримання Євгеном Карасем, Андрієм Медведьком та Олександром Войтком в зоні АТО‬ полковника МВС Деркача Владислава, якого викрили у роботі на російські спецслужби та передали українській контррозвідці, на адресу активістів «С14» посилилися погрози від високопосадовців МВС з Києва.
– Після повернення на ротацію частини бійців батальйону «Київ-2» за ними було встановлене незаконне стеження.
– Членами угрупування «перевертнів у погонах» розроблено схему захоплення квартир в яких проживають одинокі люди або особи з вадами здоров’я.
– Розіслана в десятки структурних підрозділів МВС інформація про збір інформації про активістів «С14», а також випадкових чи близьких до організації людей.
– Олександр Войтко колишній журналіст-міжнародник 5 каналу, а тепер лейтенант поліції полку Миротворець‬, зусиллями керівництва МВС ‬став фігурантом справи вбивства Павла Шеремета. Після сюжету 17 Канал – Разведка правоохоронці розпочали перевіряти його на причетність до злочину.

Національний центр правозахисту продовжує слідкувати за розвитком цієї справи.

ДКР ЗАПИТ