Без терміну давності

542d829-denis-polishchuk

Я особисто відчув правове свавілля. За сфабрикованими обвинуваченнями я опинився за ґратами.

Справедливість здобувається в боротьбі. Більше року назад мене звільнили з Лук’янівської в’язниці. Спільно з київською активісткою, успішно започаткував проект «Розстрільний календар» для дослідження репресій минулого століття та недопущення карального правосуддя сьогодні.

Актуалізації проблематики політичних переслідувань минулого століття, виявилося замало для її вирішення. Реагуючи на сучасні виклики розпочав займатися правозахисною діяльністю. Команда нашого «Національного центру правозахисту» досягла за короткий термін значних результатів.

Реагуючи на звернення, висвітлюючи проблеми, здійснюючи правову допомогу я зробив висновок. Саме безкарність представників правоохоронних органів, червоною ниткою просочується через сторінки історії. Репресії минулих днів та правове свавілля сучасності міцно тримаються одне одного.

Для вирішення цієї проблеми розпочинаємо новий напрям: Без терміну давності. Я впевнений, що становлення історичної справедливості та застереження сучасної влади у вчиненні протиправних дій стосовно власного народу — допоможе побудувати українське громадянське суспільство.

Денис Поліщук – Національний центр правозахисту


Наш блог  lb.ua/blog/ncp_ukraine
Наш канал  telegram.me/ncp_ua

Матеріали по Без терміну давності

IMG_4050
Все таємне стає явним

Архівна кримінальна справа номер тридцять дев’ять містить ряд співробітників КГБ, які дотичні до репресій проти Героя України ЛУК’ЯНЕНКА Лева Григоровича. Лейтенант ТОНКОШКУРИЙ Михайло Йосипович, полковник ДІЧЕНКО Альберт Миколайович, капітан САНЬКО, капітан І.Є. ПОЛУНІН, капітан ПОХИЛ.

Далі
IMG_8478
Жінка чекіст

Лейтенант Анусевич Зоя Олександрівна стала чекістом на початку тридцятих років. Народилася в Дніпропетровській області. До служби в органах працювала на заводі та совхозі.

Далі
11
Смертний вирок, карцери, непокора режиму

Сучасність нав’язує українцям м’якотілість. Пропагується культ постраждалого, пристосуванця. Зазнав репресій, зламався на слідстві – нещасна жертва. Насправді потенціал людської душі – войовничий.

Далі
(1)
Червоний карт-бланш

Україна переймає цивілізовані блага Європи. Реформування законодавства, вільна змога для подорожей, боротьба з корупцією. Однак, взятий курс на декомунізацію зупиняється на перейменуванні вулиць, лібералізації українських повстанців, впровадження культу жертви.

Далі
IMG_20170929_1311590
Забуттю не підлягає. 

В столиці постійно діє експозиція хроніки комуністичної інквізиції України. Представлені маловідомі факти. Наведені приклади боротьби з тоталітаризмом. Зображені героїчні здобутки українців та перемогу над окупантом.

Далі
Довідка Агнія Хасевич
Без віку та статті

Зимою неповнолітню дитину разом із мамою вивезли до суворого Сибіру. Радянська репресивна машина переминала своїми лещатами жінок та дітей. Така доля спіткала внучку відомого графіка Ніла Хасевича.

Далі
IMG_1799
Живий чекіст, живі і жертви

Незважаючи на очевидність злочинів скоєних спецслужбами СРСР проти українського народу ніхто з організаторів або виконавців не покараний і по цей час. Одна з причин – повне ігнорування цієї проблеми вже українськими структурами.

Далі
IMG_0435
Від генерала до злочинця

Відбулося громадське обговорення постаті радянського генерала Миколи Ватутіна. До обговорення долучилися історики, юристи, правозахисники та активісти.

Далі
afisha
30 серпня, 18-00, вул.Стельмаха 6-а 

В приміщенні Товариство Меморіал спільно з Національний центр правозахисту, відбудеться обговорення на тему: “Червоний генерал проти України” – злочини Ватутіна проти українського народу.

Далі
Мудрицький Маркелов
Чекісти посправники

Капітана Маркелова та старлєя Мудрицького поєднувало не лише ім’я Михайло. Обоє служили в КГБ. Їхні особові справи зберегли звуки пострілів у скроню українському народу.

Далі