ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Щодо незалежного розслідування обставин умисного убивства борця за незалежність Ніла Хасевича

4 березня 1952 року на Рівненщині, капітан держбезпеки Борис Стекляр, капітан Маркелов, старший лейтенант Мудрицький, діючи за попередньою змовою осіб вчинили умисне вбивство українських повстанців Ніла Хасевича, Антона Мельничука і В’ячеслава Антонюка. В квітні цього року нами ініційоване розслідування скоєнного злочину. Здійснює досудове розслідування прокуратура Рівненської області.

Національний центр правозахисту контролює перебіг справи. За нововиявленими обставинами нами були направлені відповідні звернення. Рівненська прокуратура проявила некомпетентність. Відправила надіслані нами заяви та клопотання по справі чекіста Бориса Стекляра до Військової прокуратури, а  та до Національної поліції.

У зв’язку з порушеннями кримінально-процесуального законодавства, які вчиняються працівниками прокуратури Рівненської області, ми звернулися до народного депутата України. Ігор Луценко направив свій депутатський запит до генерального прокурора Юрія Луценка з проханням:

Надати належну оцінку фактам, викладеним заявником у зверненні, щодо розслідування кримінального провадження за попередньою кваліфікацією умисне вбивство та вжити відповідних заходів реагування.

В межах службових повноважень здійснити перевірку дій посадових осіб Прокуратури Рівненської області, Військової прокуратури Рівненського гарнізону, ГУ НП в Рівненській області та в разі необхідності вжити заходів щодо передачі кримінального провадження, для подальшого здійснення досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні іншому, незалежному органу досудового розслідування.

Надати офіційне роз’яснення, керуючись якою нормою чинного законодавства, заява та клопотання були направлені з Прокуратури Рівненської області до Військової прокуратури Рівненського гарнізону, а з неї до ГУ НП в Рівненській області. Повідомити чи було здійснено повідомлення про підозру Стекляру Борису Єфимовичу. Повідомити склад групи слідчих та процесуальних керуючих прокурорів в зазначеному кримінальному провадженні.

Слідкуйте, далі буде.

0002

0003

0004

0005