Продовжуємо публікувати відгуки підписників про роботу спільноти Розстрільний Календар

 

Віднедавна до поля мого зору потрапила спільнота Розстрільний календар. До неї мене запросив хтось з друзів-підписників і у стрічці новин почали спливати чорно-білі, посічені часом світлини людей, які давно відійшли у небуття. Відійшли, але залишили по собі неабиякий спадок , адже кожен з цих людей був пасіонарієм, творцем та особистістю.

12063497_1658685121082324_186932643458259614_n

Люди різних поглядів, соціальних прошарків та матеріальних статків репресивною машиною урівнювались до спільного знаменника – «ворог народу» та знищувались в жорнах каральної системи тюрми народів. Радянський союз був унікальним явищем – тюрмою, яка поглиблювала своє нутро ще страшнішими тюрмами, казематами та карцерами, що ставили за мету зламати дух та знищити тіло; перетворити і без того зашорене населення у безлику масу затурканих сірих рабів.

Переглядаючи сторінки календаря, аналізуючи життєві історії та біографії репресованих, приходить розуміння того, чому сьогодень народ безініціативний та безликий у своїй масі. Адже знищення пасіонаріїв, носіїв народного стрижня, коріння нації – стало причиною загального виродження генофонду. Залишалась сірість та безликість, які відтворювали собі подібних. «Розстрільний календар» є дзеркалом епох та джерелом розуміння певних причинно-наслідкових зв’язків. Це грунтовна праця патріотів та ідеалістів, які намагаються достукатись до народної свідомості.

«Пам’ятай про великі дні Визвольних змагань» – говорить третя точка Декалогу, «Пімсти смерть великих лицарів» – навчає п’ята, «Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації» – закликає восьма… То ж зазирайте у свічадо історії: всотуйте жар минулих визвольних змагань, дивіться в очі образів славних лицарів та пам’ятайте істинних ворогів адже історія циклічна. Нехай пам’ять будить Дух одвічної стихії.


Юрій Руф – автор націоналістичної поезії, засновник літературно-просвітницького проекту Дух Нації, учасник визвольної боротьби.