Від загального до мінімального

Первомайська колонія молода. Існує вже четверте десятиліття. Була загального, суворого, особливого режиму утримання. Називалася: виправна трудова колонія,  лікувально-трудовий профілакторій, колонія поселення. Перебувала в статусі спецкомендатури по залученню звільнених з місць позбавлення волі до праці.

Нині це виправна колонія мінімального рівня безпеки. Моніторингова місія Національного центру правозахисту здійснила перевірку установи. Одна з особливостей, що там можуть відбувати покарання засуджені як з незначним терміном так і тривалим позбавленням волі. Як приклад. Підліток вчинивши умисне вбивство, засуджується до п’ятнадцяти років. До свого повноліття знаходиться у виховній колонії, далі етапується досиджувати у виправну колонію.

IMG_3368

IMG_3369

Під час нашої перевірки, засуджені не надавали скарг. Додатково перевірили  дисциплінарний ізолятор, приміщення камерного типу та дільницю посиленого контролю. Де знаходилося сім чоловік. За словами адміністрації, порушники системні. В якості покарання їх перемістили на відповідні дільниці. Однак застосовують не лише стягнення. Приблизно п’ятдесят відсотків засуджених в Первомайській колонії звільняються умовно-достроково.

IMG_3366

IMG_3365

В цілому установа наповнена менше ніж на половину. Розрахована майже на шістсот засуджених. Деякі приміщення законсервовані. На виробництво виходить приблизно шістдесят чоловік. Основна причина відсутність замовлень. Віддалене розташування колонії, дорога електроенергія, низька купівельна спроможність. Переважно деревообробна та швейна діяльність. Плюс відправка на контрагентні роботи. Після звільнення дехто влаштовуються в області. Колонія надає рекомендації.

IMG_3364

IMG_3363

Засуджені переважно з центральної та східної України: Харків, Луганськ, Донецьк, Крим, Київ, Чернігів, Полтава. Різноманітні статті. Є три іноземця. Два росіянина та грузин. В день на харчування людини держава виділяє тридцять гривень, на коммунально побутове чотириста двадцять гривень в місяць. В корпусах для проживання проводять ремонти. Збільшують жилу площу. Поліпшують душові.

IMG_3362

IMG_3349

По всій колонії камери відеоспостереження і трансляція на Північно-Cхідне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. Кожного тижня перевірка місцевою прокуратурою. Первомайська виправна колонія одна з перших взяла участь в експерименті: короткострокові побачення відбуваються без скла. Для засуджених проводяться культурно-масові заходи. Приїздять релігійні та громадські організації. Деякі допомагають ще матеріально.

IMG_3348

IMG_3346

 

Великою проблемою являється нестача лікарів. Після закінчення реформи, охочих працювати в колоніях стане ще менше. Нинішній їхній статус має заслугу за вислугу років. Але на пенсію це вже не відіграє ролі. Невдовзі очікується ще більший відплив спеціалістів. Низька престижність роботи. Специфіка регіону та перспектива працювати в місті. Співвідношення зарплатні до праці. Лікарям не вигідно працювати за ґратами.

Слідкуйте, далі буде.