Православ’я та WI-FI

Бориспільська виправна колонія поєднує релігію та технологію. Моніторингова місія Національного центру правозахисту перевірила установу на Київщині.

Завдяки сприянню Мін’юсту , держави Ізраїлю, на території установи роздається інтернет. Встановлений Ibox для можливості Skype дзвінків. Під запис видаються планшети. Однак для користування послугами інтернет, засудженому необхідні фінанси на особистому рахунку. Гроші як правило перераховують близькі.

Скористатися планшетом на повну не вийде. Держава встановлює перелік безпечних сайтів, переважно офіційні державні ресурси. Соціальні мережі заборонені. Наша пенітенціарна система передбачає покарання і виховання. Застосовуючи соціальну ізоляцію, ставлять на мету корекцію особистості. Для одних це обрив негативних попередніх зв’язків. Для когось збільшення існуючої прірви із здоровим соціумом.

До культурного життя активно долучаються християнські організації. Кожного дня правляться ранкові та вечірні служби. Під час час релігійних свят, на церковну службу спільно приходять працівники та засуджені установи. Відкрита православна бібліотека. Відновлена тюремна церква.

Надзвичайно великого впливу має Києво-Печерська Лавра. Її служителі та монахи часто-густо приїздять до засуджених. У промовах навертають до віри. Велика кількість в’язнів дослухаються до них. Служителі представляють Українську православну церкву, яка в своєму статуті є частиною Руської православної церкви. Тобто московським патріархатом. Представники саме цього угруповання є продовженням гібридної війни проти України.

Слідкуйте, далі буде.

IMG_1333