“Зек сам випрошує”

З’явилося інтерв’ю колишнього працівника федеральної служби виконання покарань. На умовах анонімності він розповів одному з російських видань про свою шістнадцятирічну роботу. Про тортури, як невід’ємну частину системи.
В системі працював в різних режимах – від самого легкого до особливого. Каже, що на особливому режимі простіше, оскільки «там зеки розумніші». Що ж стосується катувань, то за словами екс-наглядача, вони «завжди були, є і будуть».

db3977291b0311dde48ca0911dcddcf7.i1200x920x690

“Що я можу сказати? Зек сам випрошує. Він намагається піднятися в очах інших засуджених, заслужити повагу. А авторитетів дуже багато не потрібно. Багато авторитетних в’язнів – це багато наркотиків, багато свавілля. Тому єдиний вихід у такій ситуації – такого засудженого замучити », – каже колишній силовик.

«Коли я вперше бив зека, я не відчув ніяких страждань, навпаки, відчув полегшення», – зізнався чоловік. Він упевнений, що зек, який зараз «не живий вже», отримав те, що просив.

«Ну, я відгамселив його кийком, застосував сльозогінний газ. І коли йому вже все відбили, він заспокоївся. Коротше, дістав і просто отримав своє, що просив », – розповідає герой матеріалу. Він підкреслює, що єдина категорія в’язнів, у яких імунітет до тортур – «злодії в законі».

Що стосується положення самих наглядачів, то, на думку екс-співробітника, воно гірше, ніж в ув’язнених, яких «начальство слухається, дупу їм цілує». На співробітників же «всім наплювати». Йдуть же у систему працювати заради стабільної зарплати і швидкого виходу на пенсію.

«Ми тримаємося за свою роботу – у всіх іпотеки, кредити. Де ще стабільну роботу знайти? Звичайно, звідси злість береться, кожен по-своєму з нею розбирається. Бухають – без цього в нашій системі людині дуже важко. Так розслабляються. Доба відробиш і не знаєш, як стрес зняти. Начальство тебе пресує, а зеки – просто дебіли », – говорить він.

Нагадаємо, що в українських тюрмах також є факти насильства. Зокрема Замкова виправна колонія. Де наглядачі застосовують силу до засуджених.

Слідкуйте, далі буде