Майорські умови

Художник трафаретчик Маркіян “Майор” Вербовий затриманий за підтримку Катерини Гандзюк. Обороняючись від нападників лишився живим, але отримав тримання під вартою. Вже два тижні двадцятирічний юнак перебуває в Львівській установі виконання покарань.

Моніторингова місія Національного центру правозахисту здійснила перевірку установи. Будівлі майже чотириста років. Споруджена як монастир Бригідки. У в’язниці перебували чисельні політв’язні. До вісімдесятих років в ній розстрілювали засуджених.

Установа нині розрахована на півтори тисячі осіб, утримується близько семиста. Знаходяться підозрювані або ті вирок яких ще не набрав законної сили. Серед них і неповнолітні, жінки, чоловіки засуджені до довічного позбавлення волі. Персонал укомплектований максимально. Це слугує особливістю для подібних структур.

Традиційно для старих в’язниць є проблеми з вентиляцією, отопленням, освітленням, грибком, протіканням даху. Багато залежить від фінансування, яке при нинішніх умовах є недостатнім. Проводяться косметичні ремонти. Розширяють житловий прості ув’язненого. Найбільшою проблемою є сміття – влада не має можливості його вивозити і ця ситуація критична.

Маркіян “Майор” Вербовий знаходиться в двомісній камері. З людиною яку підозрюють в незаконному виготовлені, вироблені, придбанні наркотичних речовин. Спершу він знаходився в більшій камері. Його однокамерник має того самого адвоката який був у Маркіяна на початку. Саме він саботував справедливе розслідування на самому початку справи.

В установі передбачені кімнати для побачень, однак слідчий кожного разу придумає причини щоб не допускати до юнака його рідних. На відміну від так званого потерпілого, якого вже без рішення суду нагородили державною квартирою, Маркіян пробуде ще тиждень в сирості та тісноті. В тих умовах, які визнані Європейським судом з прав людини катуванням та знущанням над людською гідністю.

Слідкуйте, далі буде.